Wzór Karty Postaci

 :: Witaj :: Karty Postaci

Go down

Wzór Karty Postaci

Pisanie by Znak Losu on Wto Maj 19, 2015 10:08 pm

Avatar
Ma to być prawdziwe zdjęcie; nie rysunek, szkic, portret, manga czy fantasy. Wybierajmy wizerunki mądrze, tak by nawiązywały do czasów średniowiecznych, nie skupiajmy się zatem na celebrytach, modelach, chyba że znajdziecie takie, na których wyglądają jak wyjęci z V i VI wieku.

Imię/ przydomek/ nazwisko/ imię i nazwisko
Postać musi mieć imię albo chociaż przydomek. Gramy w bardzo dawnych czasach, gdzie nazwiska rzadko funkcjonowały. Niech więc będą to klimatyczne nazwy, określenia, przezwiska, wreszcie imiona, które można wybrać z tych stron -> 1, 2, 3 albo wymyślić własne, byle nie przypadkowy zlepek słów jak "jhdeur74rhrfrj".

Wiek
Nie ma ograniczeń wiekowych, choć z pewnością młodą osobą gra się przyjemniej, ale trzeba liczyć się z tym, że nie będzie miała ona tyle samo punktów do rozdania, ile doświadczony wiekiem gracz. Z drugiej strony w średniowieczu nie żyło się zbyt długo, na różne choroby nie było lekarstw, a wiek dojrzały często łączył się z niedołęstwem, kalectwem lub... szybką śmiercią na polu bitwy. Zatem wiek to dość istotna kwestia, nad którą lepiej się zastanowić.

Profesja
Nie ma tu jakichkolwiek ograniczeń, postać może być każdym, oczywiście w granicach realności średniowiecznego świata. Maklera giełdowego raczej trudno tu stworzyć, ale już zarządcę królewskimi dobrami jak najbardziej. Postać może również należeć do biedoty i nie mieć "zawodu", może być niewolnikiem - taka sytuacja zdarzała się nader często, ale trzeba się wówczas liczyć z tym, że ciężkie życie czeka naszego bohatera. Z drugiej strony awans społeczny może spotkać każdego, a satysfakcja wynikająca z takiego rozwoju postaci ucieszy niejednego gracza. Przykładowe profesje można znaleźć tutaj.

Pochodzenie
Nie trzeba tutaj podawać zbyt wiele informacji, jedynie miejsce urodzenia postaci. Wiadomo - można grać Brytem, Saksonem, Irlandczykiem albo Piktem.

Charakter
Jest jedną z zasad gry na forum. Nie twórzmy go więc pochopnie, a przed napisaniem konieczne jest przeczytanie zasad zawartych w tym dziale.

Wygląd
Chodzi tu o przede wszystkim o te cechy postaci, które nie są widoczne na avatarze, a więc ubiór, chód, biżuterie, może jakieś cechy charakterystyczne. Można tu również opisać wyposażenie postaci, choć nie jest to konieczne.

Historia
Liczą się konkrety, niekoniecznie niestworzone historie. Samo przedstawienie losów postaci wcale nie musi być długie, niech będzie ciekawe, zajmujące, pełne szczegółów które nadają ton bohaterowi, coś co go ukształtowało, jakoś rzutowało na osobowość, wymusiło takie, a nie inne decyzje. Historia postaci w dużej mierze będzie rzutować na status społeczny postaci - czy ma ona szansę zaistnieć na forum jako znany i bardzo dobry w sztuce wojennej wojak, a może bogaty i wpływowy możny?

Umiejętności
To podstawa, którą możesz rozwijać. Nie jest ich wiele - zaledwie pięć i do rozdania gracz posiada na początku dziesięć punktów, jeśli ma powyżej dwudziestu dwóch lat. Osoba młodsza ma tych punktów osiem. Trzeba pamiętać, żeby dobrze je rozdać, a same umiejętności powinny jakoś nawiązywać do cech charakteru, które wybrało się dla postaci. Przykładowa sytuacja, gdzie gracz tworzy postać emisariusza i umiejętność dyplomacji opatrzył trzema punktami, jednak żadna cecha charakteru nie współgra z dobrze rozwiniętą dyplomacją. W trakcie gry będzie uważany, za ważną personę, która ma spore doświadczenie na polu dyplomacji, ale niekoniecznie są to sukcesy.
Kod:
[center]
✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽
______________________________

[img]tu wstaw zdjęcie[/img]
[size=10]użyczony wizerunek[/size]

[size=17][font=Harrington][b]Imię/ przydomek/ nazwisko/ imię i nazwisko [/b][/font][/size]

[b]Wiek [/b]

[b]Profesja [/b]

[b]Pochodzenie [/b]

[b]Charakter [/b]

[b]Wygląd [/b]

[b]Historia [/b]

[b]Zdolności [/b]
Dyplomacja -
Wojskowość -
Zarządzanie -
Intryga -
Nauka -

__________________________________

✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽✽

[/center]


użyczony wizerunek

Imię/ przydomek/ nazwisko/ imię i nazwisko

Wiek

Profesja

Pochodzenie

Charakter

Wygląd

Historia

Zdolności
Dyplomacja -
Wojskowość -
Zarządzanie -
Intryga -
Nauka -
avatar
Znak Losu
Admin
Admin

Liczba postów : 16
Skąd : Znikąd
Wiek : Wieczność
Profesja : MG

Zobacz profil autora http://darkbritain.forumc.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 :: Witaj :: Karty Postaci

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach